O nás

O NÁBORU HRDINŮ

Jsme dobročinná organizace hledající nové dárce kostní dřeně a krve. Ruku v ruce s tím jde také snaha o zlepšení veřejného povědomí o tomto tématu.

 

Nábor hrdinů založila Martina Chmelová se svými přáteli na jaře 2019 po onemocnění blízké kamarádky Jáji akutní leukémií. Jáje v té době bylo 28 let, doma měla dvouletou holčičku a k uzdravení musela podstoupit transplantaci kostní dřeně od dárce. Tehdy se zrodila první myšlenka náboru – pokud by v registru vhodný dárce nebyl, rozhodli jsme se ho najít! Naštěstí to nebylo potřeba, shodu měla se svojí sestrou. Takové štěstí má ale jen asi čtvrtina pacientů. Nábor dárců kostní dřeně jsme nakonec stejně uspořádali jako poděkování za Jánino uzdravování a na pomoc těm, kteří na svého hrdinu teprve čekají. Po první akci jsme ale „hrdinohledačství“ propadli a stalo jedním ze smyslů našeho života.

 

 

Od té doby Nábor hrdinů absolvoval desítky akcí a zapsal tisíce nových potenciálních dárců v různých koutech naší republiky. Na počátku tým tvořila hlavně parta rodiny a přátel, kteří náborují při práci a při dětech, postupně se ale rozrostl i o mnoho dalších dobrovolníků.

 

Víme, že dárcovství provází hodně nehezkých mýtů, které se snažíme pomocí článků a přednášek bořit. Lidem nabízíme vstup do registru v místě jejich bydliště nebo na různých akcích bez nutnosti další návštěvy nemocničního zařízení. Bezbolestně a během deseti minut. Každý čtvrtý pacient svého zachránce, tedy vhodného dárce, nenajde vůbec nebo ne včas – to chceme změnit!

 

 

Od roku 2022 jsme také začali ve spolupráci s transfuzními stanicemi nemocnic pořádat nábory prvodárců krve, kdy pomáháme lidem překonat obavy z neznámého a snažíme se jim dodat impuls k tomu, aby se stali dárcem krve. Tím zároveň pomáháme dané nemocnici rozšiřovat dárcovskou základnu. V ČR chybí až 100.000 dárců krve, přitom i tato tekutina je stále nenahraditelná a zachraňuje životy.

 

 

 

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2020

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2021

 

Chcete nás podpořit?

Podpořte nás a pomozte nám najít další hrdiny, kteří zachraňují životy. Děkujeme.

Kontakt

NÁBOR HRDINŮ, z. s., U Vrbiček 691,  294 41 Dobrovice<br /> IČ 09192450

NÁBOR HRDINŮ, z. s., U Vrbiček 691, 294 41 Dobrovice
IČ 09192450

+420 777 66 88 78

+420 777 66 88 78

info@naborhrdinu.cz

info@naborhrdinu.cz

© 2021 Všechna práva vyhrazena
jankuncik.cz